Pracownicy i ich funkcje

ORGANY PRZEDSZKOLA

Organami Przedszkola Miejskiego nr 14 w Toruniu są:

1. Dyrektor - kompetencje Dyrektora znajdują się w Ustawie o systemie oświaty oraz Statucie Przedszkola

2. Rada Pedagogiczna - kompetencje Rady Pedagogicznej znajdują się w Ustawie o systemie oświaty, a dookreślone są w postaci szczegółowych kompetencji w Statucie Przedszkola, w części dotyczącej szczegółowych kompetencji organów przedszkola oraz w Regulaminie Rady Pedagogicznej

3. Rada Rodziców - kompetencje Rady Rodziców znajdują się w Ustawie o systemie oświaty, dookreślone są w postaci szczegółowych kompetencji w Statucie, w części dotyczącej szczegółowych kompetencji organów przedszkola oraz w Regulaminie Rady Rodziców. W skład rady rodziców wchodzą: po 1 przedstawicielu rad oddziałowych, wybranych w tajnych wyborach przez zebranie rodziców danego oddziału. W zebraniach rady rodziców może brać udział z głosem doradczym dyrektor przedszkola lub inne osoby zaproszone przez przewodniczącego za zgodą lub na wniosek członków rady rodziców. Z dobrowolnych składek w wysokości 20 zł miesięcznie, finansowana jest większość atrakcji dla wychowanków, w postaci przedstawień teatralnych, wycieczek itp.

Pozostali pracownicy:
  • intendent - 1 osoba