Rok szkolny 2020/2021

• 24 września 2020r. wszystkie dzieci uczestniczyły w plenerowym spektaklu Teatru Vaska pt. „Dbamy o zdrowie i przyrodę”.
    Oprócz wielu humorystycznych sytuacji, ze spektaklu płynęło też bardzo ważne przesłanie, że bardzo ważna jest troska o otaczający nas świat.

• 07 października 2020r. wszystkie dzieci uczestniczyły w Spektaklu Teatru Magmowcy pt. „Jesienna przygoda w kuchni”.
    Dzieci miały okazję utrwalić nazwy warzyw i owoców oraz ich rolę dla naszego zdrowia.

• 09 października 2020r. wszystkie dzieci pojechały na wycieczkę autokarową do lasu w poszukiwaniu jesieni.
    Pełne wrażeń z koszami pełnymi jesiennych leśnych skarbów wróciły do przedszkola. Kąciki przyrody w salach wzbogaciły się o szyszki, gałązki, liście a nawet grzyby!!!

• 16 listopada 2020r. wszystkie grupy kolejno uczestniczyły w plenerowych warsztatach pt. „Przygotowania zwierząt do zimy” przeprowadzonych przez specjalistów ds. edukacji ekologicznej ze Stowarzyszenia Tilia przy Szkole Leśnej na Barbarce.
    Warsztaty odbyły się w ogrodzie przedszkolnym i dały dzieciom dużo radości. Dzięki warsztatom dzieci zdobyły nowe wiadomości dotyczące przyrody.

• 23, 24 i 25 listopada 2020 kolejne grupy dzieci 5-6 letnich uczestniczyły w mini warsztatach krawieckich przygotowanych i przeprowadzonych przez panią Miłkę, która wyjaśniła dzieciom podstawowe zasady kroju i szycia. Dzieci poznały akcesoria pani Krawcowej, różne rodzaje tkanin i ich faktury. Efektem działań z wykorzystaniem maszyny do szycia był uszyty dla każdej grupy worek, który posłuży nam do zabawy dotykowej „Co jest w środku”.

• 30 listopada odwiedzili nas aktorzy Teatru Vaška ze spektaklem pt. „Dwie Dorotki”. Przedstawienie było bardzo ciekawe, ale przede wszystkim pouczające. Dzieci dowiedziały się, że pracowitość i dobro są nagradzane a za zło i lenistwo trzeba ponieść karę.

• Od 01 grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Nasze działania realizowaliśmy zgodnie z ustalonym harmonogramem:

• 01 Grudnia – we wszystkich salach dzieci udekorowały pięknie choinki.
    • 02 Grudnia – dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Świąteczne bombki”.
    • 03 Grudnia – lepienie Aniołków z masy mączno-solnej.
    • 04 Grudnia – spektakl Teatru Magmowcy pt. „Anielski wywiad” i odwiedziny św. Mikołaja.
    • 07 Grudnia – dzieci wykonały ozdoby na choinkę z drewnianych, brzozowych plasterków.
    • 08 Grudnia – warsztaty piernikarskie – wyrabianie ciasta, wycinanie i pieczenie pierników
    • 09 Grudnia – dekorowanie pierników kolorowym lukrem
    • 09 Grudnia – praca plastyczna „Renifer Rudolf”
    • 10 Grudnia – dzieci wykonały choinki z patyczków laryngologicznych pomalowanych na zielono i kolorowych malutkich pomponików.
    • 11 Grudnia – praca plastyczna „Św. Mikołaj” z papierowego talerzyka i płatków kosmetycznych.
    • 15 Grudnia – Wigilia w przedszkolu. Dzieci uczestniczyły w obiedzie w formie wieczerzy wigilijnej z czerwonym barszczem i pysznymi pierogami z kapustą i grzybami. Na pięknie nakrytych i ozdobionych świecami i stroikami stołach nie zabrakło też mandarynek, pierniczków, makowych drożdżówek i pysznej herbaty z pomarańczą i goździkami. Po Wigilii dzieci odwiedził św. Mikołaj z upominkami.